Sitemizde şuan toplam 5417 film bulunmaktadır.

Fransız Teğmen’in Kadını Full Seyret

8
( Yüksek Kalite )


Tür: Dram -Romantik
Sinema Tarihi: 1981
Film Yönetmen: Karel Reisz
Senaryo: Harold Pinter
Film Müzik: Carl Davis
Film Yapım Yılı ve Ülke: 1981 İngiltere 127 dk.
Film Oyuncuları: Meryl Streep , Jeremy Irons , Hilton McRae , Emily Morgan , Charlotte Mitchell , Lynsey Baxter , Jean Faulds , Peter Vaughan
Fransız Teğmen’in Kadını – The French Lieutenant’s Woman 18. yüzyıl Viktorya döneminden etkileyici bir hikaye… Sarah, ‘alt’ sınıflardan gelme, sevdiği adamın peşinden gitmiş olduğu için toplum tarafından dışlanmış genç bir kadındır. Toplumun tamamen şekilden ibaret ahlak değerleri tarafından yargılanıp damgalanmış olan bu kadın, en ufak özgürlüklerden bile mahrum bırakıldığı, kıstırılmış bir hayat yaşamaktadır.
Yine aynı şekilde, toplumun tamamen gösteriş budalası, samimiyetten uzak kurallarından sıkılmış ama bunu kendisine çok da itiraf etmek istemeyen Charles’la tanışan Sarah, çok da fazla konuşmaya gerek kalmadan aynı duyguları ve düşünceleri paylaştıklarını farkeder. Sarah’ın içinde bulunduğu ‘düşük’ sosyal sınıfa rağmen Charles, tam anlamıyla bir aristokrattır. Çok fazla ortak noktaları olan bu iki insanın bir arada olmalarını engelleyen belki de en önemli neden de budur. Tabi bir de Charles’ın, zengin bir tüccarın şımarık kızı ile olan nişan düzeyindeki ilişkisi.
John Fowles‘in aynı adlı etkileyici romanından uyarlanan film, başrolündeki önemli isimlerle de ayrı bir büyüleyiciliğe sahip. Romanı, “Fransız Teğmenin Kadını, yalnız bu yüzyıl yazılmış en iyi tarihi romanlardan biri değil, hayatta okuduğum en esrarlı ve mantıklı aşk romanı da…” sözleri ile anlatan Orhan Pamuk‘a ek olarak filmin de kitaba yaklaşan bir etkisi olduğunu belirtelim.

FILM BILGILERI 5 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?